EMÜ logo ja firmastiili kujundus

 

Mida EMÜ sümbol kujutab ning esindab?

Sümbolit ei pruugi sõnaliselt püüda defineerida – see on sümbolite keeles ja igaüks võib e, spiraali ja lehe sümbolite kombinatsiooni tõlgendada enda jaoks erinevalt. Aja jooksul muutub sümbol Eesti Maaülikooli märgiks. Ent kui sümbolite tähenduse selgitamine on siiski vajalik, võib öelda, et spiraal on iidne sümbol, mis tähistab jumalannat, üsa, viljakust, pidevat muutumist ning universumi evolutsiooni. Peegeldamaks eluteadusi, on spiraal kujundatud nii, et see meenutaks seemnest võrsuvat taime. Spiraal on dünaamiline kujund ning sümboli jõulised jooned lisavad sellele sügavust ja energiat. Sümboli ümber on roheline pind, mis ülaservas kaardub – viide maakerale ja keskkonnale – justkui tahtes oma ruumist välja tungida, mis on viide ülikooli püüdele ulatuda Eestist kaugemale ja EMÜ rollile rahvusvahelistes teadusringkondades.

Sümbol on oma stiililt kaasaegne – modernne, aga mitte trendikas – tagades sellega sümboli pika eluea. Disainis on kasutatud tüpograafilisi elemente ja glüüfe, mida on kasutatud iidsetest aegadest ning mis vihjavad suure pärandiga organisatsioonile – kuid siiski mitte klassikalisele ülikoolile, vaid pigem tulevikku vaatavale ja uue ajastu tehnoloogiat omaks võtvale ülikoolile.

In addition to changing the name in 2005, the university adopted the new logo designed by Emajõe Disain. An extensive CVI manual was prepared to explain how the new visual identity should be used throughout all associated organisations. A complete inventory of print materials and signage was made and these were replaced during the year or implementation.