Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data03/virt10734/domeenid/www.emajoedisain.ee/htdocs/core/db.class.php on line 14
Emajõe Disain


Logo
Linking Museums
Smart City Lab
Tartu Arinouandla
Floreas
Inspiring Clusters
Musteraed
SAKSA Automation
Saarepiiga
Peremehe Pilk
Reproductive Medicine
Visioonist Lahendusteni 2011
Kursi Jahiloss
New Ways To Competitiveness
Grillon BBQ
Traffarel
VitaMilk
Chaser
Reval Fish
GeoWeb
Via Hanseatica
Asper Biotech
Nõo Lihavürst
Hotell Draakon
Tartu Linnamuuseum
Studio Lingua
Wilde Irish Pub
Tartu Ülikooli Sihtasutus
Eesti Õiguskeskus
VisGenYX
RTG Projektbüroo
Tartu Biotehnoloogia Park
Toome Konverentsimaja
Humal Templitehas
Eesti Proviisorite Koda
Eesti Apteegiliit
Dimela
Kenno Loomakliinik
Võrumaa
Eesti Maaülikool
Jõudluskontrolli Keskus
Intramus
Trükis
Pakend
Fotomontaa˛
Disainer
Tartu Kivisild

EST
ENG

admin

Eesti Maaülikool

Mida EMÜ sümbol kujutab ning esindab?
Sümbolit ei pruugi sõnaliselt püüda defineerida – see on sümbolite keeles ja igaüks võib e, spiraali ja lehe sümbolite kombinatsiooni tõlgendada enda jaoks erinevalt. Aja jooksul muutub sümbol Eesti Maaülikooli märgiks. Ent kui sümbolite tähenduse selgitamine on siiski vajalik, võib öelda, et spiraal on iidne sümbol, mis tähistab jumalannat, üsa, viljakust, pidevat muutumist ning universumi evolutsiooni. Peegeldamaks eluteadusi, on spiraal kujundatud nii, et see meenutaks seemnest võrsuvat taime. Spiraal on dünaamiline kujund ning sümboli jõulised jooned lisavad sellele sügavust ja energiat. Sümboli ümber on roheline pind, mis ülaservas kaardub – viide maakerale ja keskkonnale – justkui tahtes oma ruumist välja tungida, mis on viide ülikooli püüdele ulatuda Eestist kaugemale ja EMÜ rollile rahvusvahelistes teadusringkondades.

Sümbol on oma stiililt kaasaegne – modernne, aga mitte trendikas – tagades sellega sümboli pika eluea. Disainis on kasutatud tüpograafilisi elemente ja glüüfe, mida on kasutatud iidsetest aegadest ning mis vihjavad suure pärandiga organisatsioonile – kuid siiski mitte klassikalisele ülikoolile, vaid pigem tulevikku vaatavale ja uue ajastu tehnoloogiat omaks võtvale ülikoolile.

www.emu.ee

www.emu.ee/emustiil

« eelmine | logo | järgmine »